BAŞKAN AYDIN’DAN KADİR GECESİ MESAJI

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Başkan Aydın Mesajında ;  “ Mübarek Kadir Gecesi pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı, Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznün taşıdıklarını belirti.

 Bizleri ‘bin aydan daha hayırlı’ olan Kadir Gecesi’ne bir kez daha kavuşturduğu için Yüce Allah’a sonsuz hamd ve senalar olsun. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve Bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağrifetin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesile olacaktır.

 Kadir Gecesi’nin, Yüce Allah’ın övgüsüne mazhar olmuş muazzez ve mübarek gecelerden birisi olduğuna vurgu yaparak, “Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin hatırı ve hürmetine Cenab-ı Allah ülkemizi ve milletimizi selamete kavuştursun! Her türlü beladan, musibetten, illet ve hastalıktan bizleri kudretiyle muhafaza buyursun, hepimizi rahmet, merhamet ve mağfiretiyle kuşatsın inşallah

 Dünya ve Ülkemiz üzerinde kasıp kavuran bu Koronavirüs salgın illetiyle karşı karşıyayız. Ümit ediyoruz ki, bu süreci el ele vererek Allah’ın izni ve rızasıyla atlatacağız. Bu bakımdan mübarek Kadir Gecesi’ni bu dua hazinesi olarak görmeli ve bizleri her türlü çaresizlikten uzak tutması için Âlemlerin Rabbine bol bol dualar etmeliyiz.

 Kitabımız Kuran-ı Kerim’in nazil olduğu, Rabbimizin bin aydan daha hayırlı olduğunu müjdelediği Kadir Gecemizi Tebrik ediyor, bu mübarek gecenin İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.