Karayolu ile ulaşım;
- İstanbul istikametinden gelindiği takdirde Yalova-Bursa E-5 karayolu üzerinden Yalovadan 21 km sonra Orhangazi´ye ulaşabilirsiniz.
- Bursa istikametinden gelindiği takdirde Bursa-İstanbul E-5 karayolu üzerinden Bursadan 42 km sonra Orhangazi´ye ulaşabilirsiniz.
- Adapazarı istikametinden gelindiği takdirde İznik-Bursa karayolu üzerinden 31 km. (güney yolu) sonra Gölyaka köyü´ne, Göl yolunu takip ederek 9 km. sonra da Orhangazi´ye ulaşabilirsiniz.
Şehirlerarası toplu taşıma araçları ile ulaşım ;
 
-Bursa şehir hatları terminalinden Orhangazi minibüsleri ile ya da Yalova-Istanbul istikametine seyreden otobüsler ile ulaşım sağlanabilir.
 
Denizyolu ile ulaşım;

-İstanbul Kartal, Pendik veya Yenikapı IDO iskelelerinden Yalova´ya ardından da Yalova terminalinden kalkan Bursa otobüsleri, Orhangazi, Yenisehir minibüsleri vasıtasıyla Orhangazi´ye ulaşabilirsiniz.
Havayolu ile ulaşım ;

-Bursa Yenişehir Havalimanına iniş yaptıktan sonra, Yenişehir´e gelerek buradan Yenişehir-Yalova istikametinde yol alan toplu taşıma araçları vasıtasıyla Orhangazi´ye ulaşabilirsiniz.
 
-Ayrıca Yenişehirden İznik´e gidebilir buradan İznik-Orhangazi istikametinde yol alan toplu taşıma araçları ile Orhangazi´ye ulaşabilirsiniz.