ÇAĞLAYAN'DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

17 EYLüL 2018

Çağlayan’dan Eğitim öğretim yılı mesajı

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında öğrencilere başarı ve mutluluklar dileyerek, tüm eğitim camiası için verimli bir yıl olmasını temenni etti.

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 2018-2019 Eğitim Öğretim sezonu öncesinde yayınladığı mesaj ile tüm eğitim camiasına başarılı bir yıl diledi. Başkan Çağlayan mesajında, "Yaz tatili sonrası, eğitim ve öğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Değerli öğretmenler, yeni eğitim-öğretim yılını sizlerin de büyük bir heyecanla karşıladığını biliyorum. Topluma hizmet veren her meslek saygındır. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum" diye konuştu.

Eğitime desteğimiz sürecek

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, göreve geldiği andan bugüne kadar eğitime her zaman destek olduklarını da anımsatarak, Orhangazi’de halen devam eden iki okul binası ile birlikte geçmişte yapılan dersliklerle ilçenin neredeyse tamamında tekli eğitime geçildi. Bu konudaki yeni planlamalarımız da devam ediyor. Dersliklerin yanı sıra, öğrencilerimiz için yeni oyun ve spor alanlarının inşası, yeni tesisler için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz dedi. Eğitime hem malzeme desteği, başarılı öğrencileri ödüllendirme gibi konularda projelerin her dönem devam ettiğini belirten Çağlayan, yeni eğitim öğretim sezonunda da bu destelerimizi sürdüreceğiz dedi.