FATİH MAHALLESİNE DEV CAMİ İNŞAATI BAŞLIYOR | 2 AğUSTOS 2017

Orhangazi'ye bağlı Fatih Mahallesi'nde inşa edilecek olan ve içinde Kuran Kursu, Misafirhaneler, derslikler ve bir çok sosyal donatı alanlarının yer alacağı Hasan Rahmi Yavuz Efendi Cami ve Külliyesi'nin inşaatı başlıyor. Orhangazi Belediyesi Bamesa Fabrikası yanında inşa edilecek olan caminin hafriyat çalışmalarına başlıyor. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, sabah saatlerinde Fatih Mahallesi Muhtarı Halil Genç ve mahalle sakinleri ile birlikte yapılacak cami projesi ve caminin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

MODERN GÖRÜNÜMÜ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Projesi özel olarak hazırlanan ve Türkiye’de ikinci örneği Adapazarı’nda inşa edilen cami yaklaşık 2 bin kişilik olacak. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, sabah saatlerinde caminin yapılacağı bölgede yaptığı inceleme sonrasında yaptığı değerlendirmede, cami bir külliye mantığı ile inşa edilecek dedi. Çağlayan, Kuran Kursları, dil kursları, derslikler, misafirhane ve diğer sosyal donatı alanlarının da yer alacağı cami bölgede de örnek nitelikte olacak dedi. 

HAFRİYAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Orhangazi Belediyesi ekipleri öğlenden sonra ise caminin yapılacağı alanda hafriyat çalışmalarına başladı. Cami inşaatı Orhangazi Belediyesi ve hayırsever vatandaşların destekleri ile inşa edilecek.

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız