BAŞKAN ÇAĞLAYAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN BELEDİYE BAŞKANLARI BULUŞMASINA KATILDI | 13 EYLüL 2017

 Başkan Neşet Çağlayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da ATO Toplantı salonunda düzenlenen Belediye Başkanları toplantısına katıldı.

Belediye başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Köklü bir AK Parti belediyeciliği modeli ortaya çıktı. Belediyecilikte kendi kendimizle yarışıyoruz. Önümüzdeki seçimde çıtayı biraz daha yükseltiyoruz. Buna uygun bir vizyon ortaya koymamız gerekiyor.2019 martı bizim için olmazsa olmazdır. Başkanlar hedefi 2019 kasımına koymalıdır" dedi.

Belediye başkanlarına 2019 için beklentisini anlatan Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle: Belediyeciliklte rakiplerimizle değil, kendimizle yarışıyoruz. Önümüzdeki seçimde çıtayı yükseltiyoruz. Buna uygun projeler geliştirmemiz, ekipleri oluşturmamız gerekiyor. Mektep belediyeler. Belediyecilikten Türkiye'nin yönetimine giden yolun doğru bir yol olduğunu sayısız tecrübe ile gördük. Millete hizmet etmenin sadece yol yapmak değil gönülleri de yapmaktan geçtiğini yaşayarak gördük.

Biz gençliğimize güvendik. İnanıyoruz. Şimdi de kalite sorunumuzu halletmek suretiyle bunu çok daha farklı bir yere taşıyacağız. Bu tablo AK Parti olarak ve bireysel olarak kendimizi yenilememiz, geleceğe hazırlamamızın önemini gösteriyor. Ülkemiz ve dünya öylesine hızlı gelişiyor ki bu yenilenmeyi çok daha köklü bir şekilde yapmamız gerektiği anlaşılıyor. AK Parti'de görev alan her bir arkadaşım benim için partisi için ülkesi için görev yapmış birer kahraman. Bizim partide en vasat görevde yer almış arkadaşlarım muhalefet partilerin yıldızlarından ileridir. 2019 seçimlerinde yüzde 50'nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz.

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız