BAŞKAN ÇAĞLAYAN HÜRSPOR KONGRESİNE KATILDI | 14 MAYıS 2018

Hürspor’da Kani Mestanlar ile devam

Geçen sezon Birinci amatör kümede mücadele eden Orhangazi Hürspor’un Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Kongrede mevcut başkan Kani Mestanlar yeniden kulüp başkanlığına seçildi.

Orhangazi’nin en eski futbol kulüplerinden birisi olan Hürspor’da Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Geçen sezon birinci amatör kümede mücadele eden Hürspor Kongresine Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti ilçe başkan vekili Fahrettin Uludağ, MHP ilçe başkanı Necati Güneş, Spor Kulüplerinin başkanları ve Hürspor camiasının ileri gelenleri ile taraftarlar katıldı. Divan başkanlığını Adnan Atilla’nın yaptığı kongrede faaliyet raporları ve hesap raporları okundu ve oy birliği ile kabul edildi. 30 bin TL tahmini bütçe oluşturulan Hürspor’un kongresinde daha sonra seçimler maddesine geçildi. Hürspor’un kongresinde mevcut başkan Kani Mestanlar yeniden Hürspor Kulübü başkanlığına seçildi. Kongre sonunda söz alan Kani Mestanlar, tüm camiaya teşekkür etti. Kani Mestanlar, yeni sezonda Hürspor’u daha iyi yerlere taşımak için uğraş vereceklerini belirterek, bu çalışmalarımız esnasında bizlere her zaman destek olan Belediye Başkanımız Neşet Çağlayan’a teşekkür ediyorum dedi. Kongrede daha sonra konuşan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Hürspor kulübüne bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de her zaman destek olacaklarını ifade etti.

Kongrede seçilen yeni yönetim şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu

Kani Mestanlar

Ayhan Nalbant

Samet Güler

Hayrettin Yıldız

Rami Gülsever

Murat Mestanlar

Şenol Şengül

İlhami Akdağ

Selahattin Aktaş

Çağlar Çiçek

Mehmet Temizel

İsmail Öztürk

Hüseyin Hoşgeldi

Erdal Baykan

Abdullah Çavuşoğlu

 

 Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Hürspor kongresinde yaptığı değerlendirmede Orhangazi Belediyespor ile ilgili açıklamalar yaptı.

Yiğit düştüğü yerden kalkacak

Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bu yıl bir yanda şampiyonluklar ve başarılarla dolu bir sezonu bir yandan da Orhangazi Belediyespor’un Bal lige düşmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, bu sezon birinci amatör kümede Yeniköy ve Sölöz takımlarımızın şampiyonluğu. İkinci amatör kümede Gedelekgücü, Narlıcaspor ve Gençlerbirliği’nin birinci kümeye çıkması, Orhangazi Belediyespor genç takımının Bursa şampiyonluğu ve diğer yaş kategorilerindeki başarılar bu sezon bizleri sevindiren gelişmeler oldu. Ama Orhangazi Belediyespor’un Bal ligine düşmesi ise bizleri son derece üzmüştür. Daha da çok üzüldüğümüz konu ise bu kadar çaba ve emeğe karşılık böyle bir sonuç alınması dedi. Çağlayan, yiğit düştüğü yerden kalkar diyerek gelecek sezon daha büyük bir dayanışma ve birlik beraberlik ile yeniden ait olduğumuz lige yükseleceğimize inanıyorum dedi.

Amatör takımlarımıza kalıcı gelirler oluşturmaya çalışıyoruz

Çağlayan Amatör futbolun her zaman yanında olduklarını da belirterek, bizim hedefimiz tüm kulüplerimiz için kalıcı gelirler oluşturmak. Gençlerbirliği Lokalini kulübümüze tahsis ettik, yine Yeniköy Gençlerbirliği kulübümüz için de lokalin tahsisini ve düzenlemesini yapıp kulübe kalıcı gelir elde eden bir tesis ortaya çıkardık. Yine Gedelekgücü için Pınarbaşı’nda vereceğimiz işletme ile bu kulübümüze de kalıcı gelir oluşturmak istiyoruz dedi. Çağlayan Hürspor kongresini son kez burada yapıyoruz diyerek, inşallah 28 Mayısta yapacağımız ihale ile Hürriyet Sosyal Tesislerini inşa edeceğiz. Ramazan bayramının hemen ardından ORGÖÇ ve Hürspor kulübümüz için inşa edeceğimiz sosyal tesisimizin inşaatına başlayacağız. Yeni Hürriyet Sosyal Tesisleri ve Hürriyet Mahallesinde yapacağımız Halı Saha ile Hürspor’a da kalıcı gelir oluşturmayı planlıyoruz. Bizim hedefimiz tüm kulüplerimize kalıcı gelirler oluşturmak. Biz belediye olarak malzemeden ulaşıma, yemekten antrenör ücretlerine kadar bir çok konuda zaten kulüplerimizin yanındayız. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz dedi.

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız