ATA SPORLARI FESTİVALİ OKÇULUK VE CİRİT GÖSTERİLERİ NEFES KESTİ | 14 MAYıS 2018

Orhangazi Belediyesinin düzenlediği 2.Ata Sporları Festivali son gün Kortej, Osmanlı Okçuluk Gösterileri ve Atlı Cirit gösterileri ile tamamlandı.

 Korteje büyük ilgi

Ata Sporları Festivali son gün programları Orhangazi Göl Spor Tesisleriniden Okçuluk ve Atlı Cirit Gösterilerinin yapılacağı Spor Tesisleri alanına kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da ata bindiği kortej yürüyüşü mehter eşliğinde sürdü. Kortej yürüyüşüne piknik yapan vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

 Çağlayan; hedefimiz ata sporlarını yeni nesillere öğretmek

Atlı Sporlar Festivalinin kapanış programında konuşan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri Ata Sporları Festivalinin artık bundan sonraki dönemde her yıl gerçekleştirileceğini belirterek, hedefimiz Ata Sporlarımızı yeni nesillere sevdirmek ve onlara öğretmek dedi.

 Osmanlı Okçuluk gösterileri

Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Jandarma Komutanı Jand.Yzb.Ali Kanber, AK Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, MHP ilçe başkanı Necati Güneş, AK Parti Bursa Milletvekili aday adayı Mustafa Kaya, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın takip ettiği Ata Sporları Festivali, festival alanında Osmanlı Okçuluk gösterileri ile devam etti. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın da ok attığı gösteriler sonrasında Başkan Çağlayan, okçuluk ekibine teşekkür plaketi takdim etti.

 Cirit gösterileri nefes kesti

Ata Sporları Festivalinde daha sonra Atlı Cirit Gösterileri yapıldı. Orhangazi Atlı Spor Kulübü ile Sındırgı Atlı Spor Kulübünün karşılıklı yaklaşık 1 saatlik gösterisi izleyenlere doyumsuz bir keyif yaşattı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Atlı Cirit Gösterileri ayakta alkışlandı. Atlı Cirit gösterilerinin bitiminde İlçe protokolü cirit ekiplerine kupalarını takdim etti.

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız