ZEYTİNYAĞLI YEMEKLER YARIŞTI | 5 KASıM 2018

Orhangazi’de bu yıl 40.sı düzenlenecek olan Orhangazi Zeytin Festivali Kapsamında düzenlenen Zeytinyağlı Yemek Yarışması Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapıldı.

35 ev hanımı nefis yemeklerle yarıştı

Orhangazi’de her yıl geleneksel hale gelen Zeytinyağlı Yemek yarışmasına bu yıl 35 ev hanımı birbirinden nefis yemeklerle katıldı. Yarışmanın jüri üyeliklerini Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz’ın Kübra Şehnaz Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan’ın eşi Zöhre Çağlayan, Jandarma Komutanı Ali Kanber’in eşi Beyza Kanber ve Aşçılık Usta Öğreticisi Ümmühan Çoban yaptı.

Jüri tek tek inceledi ve tadına baktı

Yarışmada jüri üyeleri yemekleri hem sunum hem aslına uygunluk hem de tat kategorilerinde inceleyip değerlendirmesini yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda yarışmada birinciliği Nar Ekşili Patlıcan Sarması ile Derya Akdeniz, ikinciliği Pazı Yaprağında Çiğ Köfte ile Aysel Çolak ve üçüncülüğü ise Fırında Kereviz ile Merve Metinoğlu kazandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri 5 Kasım Pazartesi günü düzenlenecek olan Zeytin Festivali Kutlama Programında takdim edilecek. Yarışma bitiminde yemek yarışmasına katılan tüm katılımcılara Orhangazi Belediyesi tarafından çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Detaylı Bilgi ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız