“BAŞKANIMLA OKUYORUM” PROJESİ BAŞLIYOR. | 19 EYLüL 2019

Belediye Başkanı Bekir Aydın'ın seçim vaatleri arasında bulunan ve üzerinde hassasiyetle durduğu “Başkanımla Okuyorum” Projesi hayata geçiyor. 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın önderliğinde Orhangazi'de okuma seferberliği başlatılıyor. Bu kapsamda "Başkanımla Okuyorum" projesi 21 Eylül 2019 Cumartesi tarihinde Orhangazi İlçe Halk Kütüphanesi'nde saat 11:00 da başlıyor.

'OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANMALIYIZ'

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın yaptığı konuşmada, Proje ile Türkçe'nin doğru kullanımını sağlamak, halka kitap okumayı sevdirmek ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyoruz diye belirtti. Başkan Aydın "Bize dinimiz 'oku' diyor, bilim 'oku' diyor, sosyal hayat 'oku' diyor, kültürümüz 'oku' diyor, aklımız 'oku' diyor, kalbimiz 'oku' diyor. Bu kadar çok 'oku' denirken ülkemizde çok az kitap okunuyor. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, tekrar okuma alışkanlığı kazanmamız, tüm hayatımız boyunca bize gereken öz güveni ve başarıyı da beraberinde getirecektir. Bu çalışma ile daha geniş kitlelere ulaşmak ve ilçe genelinde farkındalık oluşmasını amaçlıyoruz. İlk etkinliğimiz 21 Ekim 2019 Cumartesi günü ilçe kütüphanemizde gerçekleştirilecek olan okuma etkinliğimize tüm halkımızı davet ediyorum. “ dedi