“BAŞKANIMLA OKUYORUM” PROJESİ BAŞLADI | 21 EYLüL 2019

“BAŞKANIMLA OKUYORUM” PROJESİ BAŞLADI.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın sosyal sorumluluk projeleri arasında bulunan “Başkanımla Okuyorum” projesi Orhangazi İlçe Halk Kütüphanesi’nde çocuklarımızın ve hemşehrilerimizin katılımıyla başladı. 

Projeye ilk günden gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Bekir Aydın, başta gençler olmak üzere tüm vatandaşlarımızı kitap okumanın ve okuma alışkanlığı edinmenin önemini “Başkanımla Okuyorum” projemizle vermek istediklerini söyledi.

 Orhangazi Belediye Başkanı Aydın, proje kapsamında ilk önce İlçe Kütüphanesinde başlattığı kampanyaya destek olmak için öğrenciler ve vatandaşlar ile birlikte kitap okudu. Okuma alışkanlığını ilçemiz geneline yaymayı hedeflediklerini belirtti. 

Başkan Aydın, "Okuyan, düşünen ve üreten bir nesil için çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı aşılıyoruz. Bugün böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile sizlerin karşısına çıkmaktan son derece mutluyuz. Sizlerle bu anlamlı faaliyette bir araya gelmenin mutluluğunu hepimiz yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, hâlâ kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var ama okuma alışkanlığı kazanmamız, tüm hayatımız boyunca bize gereken özgüveni ve başarıyı da beraberinde getirecektir" dedi.