ORHANGAZİ KİTAP FUARI 30 EYLÜL'DE BAŞLIYOR | 21 EYLüL 2019

Orhangazi bir ilki gerçekleştiriyor! Orhangazi Belediyesi 30 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında Orhangazi Kitap Fuarı’nı düzenleyerek ilçede bir ilki gerçekleştiriyor. Fuar 30 Eylül Pazartesi saat 10:00’da kapalı spor salonunda kapılarını ziyaretçilere açıyor. 

 Orhangazi Belediyesi tarafından Kipat Fuarcılık işbirliği ile 7 gün boyunca sürecek olan Orhangazi Kitap Fuarı 30 Eylül Pazartesi günü Orhangazi Kapalı Spor Salonunda saat 10:00’da düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak. 

HER GÜN FARKLI YAZARLARLA ‘YAZAR BULUŞMALARI’ YAPILACAK 

Orhangazi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek Orhangazi Kitap Fuarı 30 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında 10:00-19:00 saatleri arasında açık kalacak. 14’e yakın yazar, 60 yakın yayınevi ile 100 yüzbinlerce  kitabın yer alacağı Kitap fuarında her gün farklı yazarlar ‘Yazar Buluşmaları’ kapsamında Orhangazililerle bir araya gelecek. 

Fuar süresince Bilal Özbay, Sevda Türküsev, Mine Sota, Haktan Kaan İçel, Yusuf Samet Çakır, İbrahim Kılınç, Merve Özcan, Ömer Sevinçgül, Yusuf Asal, Yusuf Efe Göçer, Sinem Tufan, Özlem Akın Uzunhasanoğlu, Fatma Çağdaş Börekçi, Yunus Arıkan gibi birçok yazarın katılımıyla söyleşi ve imza etkinlikleri düzenlenecek. 

KUMBARALAR KİTAP AÇACAK.

Kitap Günleri Şenliği kapsamında, öğrencilerin biriktireceği harçlıklarla kitap alabilmeleri için kumbara dağıtıldı. Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında, öğrencilerin biriktireceği harçlıklarla kitap alabilmeleri için ilçe merkezlerinde eğitim ve öğretim hayatına devam eden okullarda toplam 6 bin adet kumbarayı anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine dağıtıldı. Bu uygulama ile çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve öğrencilerimizin biriktireceği harçlıklarla Kitap Fuarında kitap alabilmelerini sağlamaktır.

 14’e yakın yazar, 60’a yakın yayınevi ve 100 binlerce kitabın yer alacağı Orhangazi Kitap Fuarı hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Bekir Aydın, “Kitabı özellikle gençlerimize, öğrencilerimize, hatta her yaştan vatandaşımıza sevdirmemiz gerekiyor. Kitapların, çocuklarımızın yaşamında kılavuz olması gerektiğini unutmamalıyız. Kitap, hayatımızı anlamlandıran, bize değer katan, erdemli olmamız gerektiğini hatırlatan, bilginin en büyük kaynağıdır. Özellikle teknolojik gelişmelerin yaşandığı, sosyal medyanın ön planda tutulduğu ve yaygınlaştığı günümüzde kitap okumanın daha da zorlaştığını söyleyebiliriz. ‘Orhangazi Kitap Fuarı” etkinliğimizin de 30 Eylül Pazartesi günü startını vereceğiz. Kipat Fuarcılık işbirliği ile gerçekleştireceğimiz Orhangazi Kitap Fuarı etkinliğimiz, yazarlar ve yayınevleri ile 30 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayıp 6 Ekim 2019 Pazar günü son bulacak. Orhangazi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşecek bu etkinlikte ilçe halkımıza 7 gün boyunca muhteşem bir kitap şöleni sunacağız.  Tüm kitapseverleri 30 Eylül ve 6 Ekim tarihleri arasında fuara bekliyoruz” dedi.