KARA YOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ ORHANGAZİ ZİYARETİ | 26 EYLüL 2019

Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık, Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Ak Parti ilçe başkanı Fahrettin Uludağ, Yeniköy Mahalle muhtarı Hasan Akoğlu, Karayolları bölge müdürlüğü teknik personeli ile birlikte Yeniköy yolunda incelemelerde bulundu.

 Kamulaştırma tamamlanmıştı

 Daha önce kamulaştırma çalışmaları tamamlanan Orhangazi ile Yeniköy arasındaki 6 kilometrelik yolda projelendirme çalışmaları başlatılacak. AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık ile birlikte yol güzergahında incelemelerde bulundu. Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık, yol güzergahında kamulaştırmaların tamamlandığını belirterek, bu kapsamda biz yol genişletme çalışmalarına hemen başlayabiliriz dedi. Ak Parti Milletvekili Zafer Işık ise yol boyunca zeytinlikler bulunduğunu belirterek, zeytin hasat mevsiminin bitmesi ile birlikte genişleme yapılacak bölgelerde çalışmalar başlatılabilir. Bu da Ocak 2020’yi bulacaktır dedi.

2020 Ocakta başlıyor

Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık, hasat mevsiminin bitimi ile belirlenecek noktalarda genişletme çalışmaları için makinelerimizi buraya sevk ederiz. Ocak ayı ile birlikte çalışmalarımız başlar dedi.

Aydın; İstanbul’un Bursa’ya açılan kapısıyız

Belediye Başkanı Bekir Aydın ise Yeniköy yolunun uzun süredir yapılmayı beklediğini belirterek, bir an önce bu güzergâhın yapılması ilçemiz ve Yeniköylüler için son derece önemli dedi. Bekir Aydın, ilçe için en önemli konulardan birisi de Yeniköy Kavşağının yeniden düzenlenmesi. Bu kavşak batçık modeli ile yapılabilir. Bu konuda da bir projelendirme çalışması şart dedi. Bekir Aydın, Bursa’nın İstanbul’a, İstanbul’un Bursa’ya açılan kapısının Orhangazi olduğunu da belirterek, Orhangazi ana yol güzergâhı ile hem yol ve kavşakları hem de diğer düzenlemeleri ile daha iyi bir hale getirilip Bursa’ya yakışır bir şekle getirilebilir. Bu konuda Karayollarımız ve Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çeşitli çalışmalar yürüteceğiz dedi. Heyet Yeniköy yolu üzerinde farklı noktalarda incelemelerde bulunduktan sonra Orhangazi’den ayrıldı.