AROMATİK VE TIBBİ BİTKİLER İÇİN İLK ADIM ATILDI | 4 EKIM 2019

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Muhtarlık işleri müdürlüğü ekibi ile birlikte geçtiğimiz günlerde Balıkesir’de bulunan Çifti Eğitim Merkezine giderek orada incelemelerde bulunmuştu. Başkan Aydın geçtiğimiz hafta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına Bağlı Çiftçi Eğitim Merkezi (BAÇEM)’de yapılan uygulamaları yakından takip etmiş ve ilçemize böyle bir uygulamayı çiftçilerimiz ile buluşturmak için Başkanlık makamında bir toplantı düzenlendi.

 Başkan Aydın ilçemiz tarıma elverişli toprağa sahip bir yerdedir. Bu zengin topraklarda sadece birkaç ürün değil ürün çeşitliliği artırmak amacıyla aromatik ve tıbbi bitki yetiştiriciliğinde yaygınlaşması gerekmektedir dedi. Aydın bizler ilk adımımız attık ve yerince inceledik sonrada somut adım olarak da ilk toplantımızı düzenleyerek bilgilerimizi ilçe tarım müdürlüğümüze, Ziraat Odamıza ve Orman işletme şefimize ve Milli Emlak şefliğimiz ile paylaştık. Bu konuda neler yapabilir noktasında gerekli çalışmaları hep beraber yürüteceğiz dedi.

 Aromatik ve tıbbi bitki yetiştiriciliğin yaygınlaşması amacıyla düzenlenen toplantıda Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi ilçe Tarım Müdürü Gürkan Kabul, Ziraat Odası Başkanı Hasan Cevizlidere Orman İşletme Şefleri Miraç Yıldız ve Muhammed Yıldız ve Milli Emlak Şefi Dursun Ali Çöp katıldı.