EKİM AYI İKİNCİ BİRLEŞİM MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ | 8 EKIM 2019

Orhangazi Belediyesinin Ekim ayı ikinci birleşim meclis toplantısı Bekir Aydın Başkanlığında yapıldı. Geçen hafta yapılan 1. Birleşimde komisyonlara havale edilen 5 maddenin görüşüldüğü ikinci birleşim meclis toplantısında Belediyenin 2020 yılı tahmini bütçesi kabul edildi.

Geçtiğimiz Perşembe günü yapılan ilk birleşimde komisyonlara havale edilen 5 maddenin görüşülerek karara bağlandığı ikinci birleşim meclis toplantısında ilk olarak 2020 Mali Yılı Gelir Tarifeleri onaylandı. Yapılan değişikliklere göre geçen yıla oranla Gelir tarifelerinde yaklaşık yüzde 10’luk bir zam uygulanacak.

 Tahmini bütçe 77 milyon TL

 Orhangazi Belediyesi Ekim ayı ikinci birleşim meclis toplantısında belediyenin 2020 yılı tahmini bütçesi de görüşülerek karara bağlandı. İlk oturumda 77 milyon 760 bin TL olarak Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen tahmini bütçe, 77 milyon 760 bin TL olarak onaylandı. Meclis toplantısında ayrıca TOKİ tarafından yapımına başladığı 4.etap konutlar için imar uygulaması esnasında yoldan ihdas işlemleri ile ilgili Orhangazi Belediyesi adına tescil olacak tapuların tamamının takas karşılığı TOKİ’ye devri konusu onaylandı. Ekim Ayı Meclis toplantısı Camikebir mahallesinde bir parsel üzerindeki imar değişikliği maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.