2019 YILI SON MECLİS TOPLANTISI YAPILDI | 10 ARALıK 2019

Orhangazi Belediyesinin Aralık Ayı Meclis toplantısının ikinci birleşimi Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında yapıldı. Komisyonlara havale edilen 16 madde görüşülüp karara bağlandı.

 07.11.2019 tarih ve 70 sayılı Meclis Kararı ile kapatılan Kütüphane Müdürlüğünün 2019 ve 2020 bütçesinin Yazı İşleri Müdürlüğüne, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün 2019 ve 2020 bütçesinin Temizlik İşleri Müdürlüğüne ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünün 2019 ve 2020 bütçesinin İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne aktarılmasına oy birliği ile karar verildi.

 Mülkiyeti belediyemize ait Örnekköy Mahallesi Köy konağı altında bulunan dükkânın Fatih Mahallesi ve Örnekköy Mahallesi Muhtarlık Hizmet Binası olarak 5 yıl süre kullanılmak üzere oy birliği ile karar verildi. Mülkiyeti belediyemize ait olan Yenisölöz mahallesinde bulunan sağlık hizmetlerinde kullanılan 4 ve 6 nolu bağımsız bölümlerin Sağlık Bakanlığına 5 yıl boyunca tahsis edilmesi oy birliği ile karar verilirken, 2020 yılı evsel katı atık toplama, taşıma tarifesinin belirlenmesi komisyondan gelen karar ile oy çokluğu ile kabul edildi.

 Müdürlüklerin Görev, Yetki ve çalışma yönetmeliği değişti

 Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim, Kütüphane ve Park ve Bahçeler Müdürlüklerin kapatılmasından dolayı Yazı işleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlanması sonucu görev, yetki ve çalışma yönetmeliği güncellendi.

 Başkan Aydın’a Yetki verildi

 Gedelek, Üreğil, Narlıca Mahallesinde sentetik çim yüzeyli futbol sahası, Yeniköy ve Çakırlı mahallerinde mini basketbol sahaları, Muradiye mahallesinde bulunan kapalı yüzme havuzun bakımı, onarımı ikmal inşaat işleri ve kapalı yüzme havuzun devir alınarak işletilmesi, Hürriyet mahallesi 651 ada 1 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan futbol sahasının sentetik zeminin yenilenmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığına başvurarak hesaplanacak bedellerin reklam karşılığında hibe alınması ve ilgili kurumlar ile gerekli protokol yapılması için Belediye Başkanı Bekir Aydın’a oy birliği ile yetki verildi.

  2019 Yılı içerisinde Fen işleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bütçelerinden artan ödeneklerin Temizlik İşleri Müdürlüğüne aktarılması oy birliği ile karar verilirken 2020 Yılı Performans Programı oy çokluğu ile kabul edildi. İyi Parti Meclis üyelerinin 05.12.2019 tarihinde Meclise sunmuş olduğu 31 mahalle muhtarlıklarının doğalgaz, elektrik, su, internet, telefon ve diğer giderlerinin ödenmemesi oy çokluğu ile kabul edildi.