BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ MUHTARLARLA BULUŞTU | 17 ARALıK 2019

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Başkan Yardımcısı, Büyükşehir Daire Başkanları, Şube Müdürleri, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Ak Parti İlçe Başkanı Fahrettin Uludağ, Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Müdürler ile birlikte Orhangazinin 31 Mahallesinin Muhtarları 2020 yılı planlama toplantısı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, daha önceden planlanan çalışmalar ve kendisinin bizzat muhtarlarla birlikte yaptığı değerlendirme toplantısında ele alınan tüm hizmetlerin 2020 yılı içerisinde öncelik sırasına göre hayata geçirileceğini ifade etti.

 İlçelere yönelik değerlendirme toplantısı kapsamında Orhangazi’de muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir’in “yatırımlarıyla ilçenin değerini artıracağını söyledi. Muhtarlarla bir araya gelen Aktaş, hızla gelişen bir bölge olan Orhangazi’nin Büyükşehir’in desteğiyle bundan böyle daha etkin hizmetler alacağını söyledi. Belirlenen hedefler doğrultusunda ekibiyle birlikte aralıksız çalıştıklarını kaydeden Başkan Aktaş, Bursa’da çıtayı bir bütün olarak daha yukarılara taşımayı planladıklarını ifade etti.

 Gayretlerimiz bir taş üstüne bir taş koymaktır.

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bütün gayretlerimiz Bursamıza ve ilçelerimize bir taş üstüne bir taş koymaktır. Başkan Aktaş, Mahalle muhtarlarının mahallelerindeki sıkıntılarını, taleplerini ve isteklerini tek tek dinledi, notlarını aldı ve daire başkanlarına talimatlarını verdi. Toplantıda ağırlıklı olarak altyapı, ulaşım ve sulama konuları gündeme geldi.

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ise Başkan Aktaş’ın çözüm odaklı çalışma üslubunun ellerinin rahatlattığını ve sıkıntılarını daha hızlı bir şekilde çözeceklerini ifade etti. “ Orhangazi, birçok önemli sıkıntısını çözmüş bir ilçedir. Bursa, Yalova ve İstanbul’a yakınlığı, kültür ve turizm konusunda sahip olduğu değerler bir avantajdır. Burada daha güzel çalışmalar yapılacağına inanıyorum. Orhangazi büyüyen ve gelişen bir ilçedir, bu doğrultuda çalışmalarımız devam etmektedir. Muhtarlarımız ile her gün bir istişare halindeyiz istekleri ve sıkıntıları öncelikli olarak bizimde isteklerimiz arasındadır. Büyükşehirin destekleri ile bu sıkıntılarımızı ivedi olarak çözüm bularak hayata geçireceğiz” dedi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 31 mahalle muhtarları ile bir araya geldiği toplantıda Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Ak Parti İlçe Başkanı Fahrettin Uludağ Başkan Aktaş’a Orhangazi’ye verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.