BAŞKAN AYDIN BAKAN PAKDEMİRLİYİ ZİYARET ETTİ | 24 ARALıK 2019

Aydın, Bakan Pakdemirli’yi ziyaret etti

Belediye Başkanı Bekir Aydın Ankara temasları sırasında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yi bakanlık binasında ziyaret ederek ilçe hakkında bilgiler verdi. Başkan Aydın, Bakan Pakdemirli’ye Pompaj sulama hattının devri, Ormanlık alanların takası, İznik Gölü’nün son durumu ve Orman İşletme Şefliğinin mevcut yerinden kaldırılması konularını gündeme getirdi.

Belediye Başkanı Bekir Aydın, Ankara temasları esnasında Ak Parti il başkanı Ayhan Salman, İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi bakanlıktaki makamında ziyaret etti.

 4 konu gündeme geldi

 Başkan Aydın Bakan Pakdemirli’ye ilçe genelinde yapılan çalışmalar ile ilgili bir sunum yaptı. Bekir Aydın, bakan Pakdemirli’yi ziyareti esnasında Pompaj sulama hattının devri, Ormanlık alanların takası, İznik Gölü’nün son durumu ve Orman İşletme Şefliğinin mevcut yerinden kaldırılması konularını gündeme getirdi.

 Gölün durumu gündeme geldi

 Başkan Aydın’ın bakan Pakdemirli’yi ziyareti esnasında ise İznik Gölü’ndeki su çekilmesi konusu da gündeme geldi. Bu konuda ise Bakan Pakdemirli göldeki çekilme ile ilgili çalışma yürüteceklerini, çekilmenin kuraklık kaynaklı mı yoksa başka etkenler olup olmadığının araştırılacağını ifade etti.Orman işletme şefliği taşınacak

Belediye Başkanı Bekir Aydın Orman işletme şefliğinin taşınması konusunu da Bakan Pakdemirli’ye anlatırken, Orman işletme şefliğinin bulunan alanını da gençlik merkezi yapılmasını hedeflediğini ifade etti. Başkan Aydın, Bu ilçeye ne kadar faydamız dokunursa bizler o kadar mutlu oluyoruz. Çünkü ilçemizin her gün ufkunu açacak bir çalışma yapmaya gayret gösteriyoruz. Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye bizleri ağırladıkları için kendilerine teşekkür ediyorum dedi.