OCAK AYI MECLİS TOPLANTISI 2. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ | 7 OCAK 2020

Orhangazi Belediyesinin Ocak Ayı Meclis toplantısının ikinci birleşimi Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında yapıldı. Komisyonlara havale edilen 6 madde görüşülüp karara bağlandı.

 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın meclis toplantı öncesinde Orhangazi Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı birinci birleşiminde yer alan nikâh ücretleri ile alakalı gündem maddesini hafta içi ücretsiz olarak devam edeceğini sadece hafta sonları mesai dışında kalan zaman içerisinde ücretli olarak belirlendiğini ifade ederken basında çıkan haberlerin vatandaşlarımıza yanlış bilgi olarak aktarıldığını ve olayın farklı geliştiğini ifade ederek bu olay bizleri çok üzmüştür. Basında çıkan haberlere göre nikâh kıyma artık ücretli başlıklar altında çıkan haberlerin aslını yansıtmadığını ve bu uygulamanın diğer belediyeler ile aynı ölçüde olduğunu vurguladı.

 

Ocak ayı meclis toplantısı ikinci birleşiminde iş deneyim belgesi ücretlendirilmesi ve nikâh ücretlerinin belirlenmesi konuları karara bağlanırken keramet mahallesi 1198 ve 2958 parsellerde “Turizm Alanı” imar planı yapılmasına ilişkin gerekli olan kamu yararı kararı komisyondan geldiği gibi kabul edildi. Asansör tescil belgesi ücretinin belirlenmesi kararına varılırken Çeltikçi mahallesinde bulunan 2583 parsel sayılı taşınmazda imar planı değişikliği yapılmasına karar verildi.