BAŞKAN AYDIN İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ | 13 OCAK 2020

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü Hamit Aygül’ü makamında ziyaret etti. Orhangazi’de zeytin ve diğer ürünlere alternatif, çiftçiye yeni gelir kapıları açacak ürünler için araştırma yapan Belediye Başkanı Bekir Aydın, konu ile ilgili il Tarım ve Orman Müdürü ile bir görüşme yaptı.

 Tıbbi ve Aromatik bitkiler üreteceğiz

Görüşme ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bekir Aydın, Orhangazinin sanayinin yanı sıra bir tarım kenti olduğunu belirterek, üreticilerimize yeni alternatif ürünler konusunda destek olmak istiyoruz. İlçemiz tarıma elverişli toprağa sahip bir yerdedir. Bu zengin topraklarda sadece birkaç ürün değil ürün çeşitliliği artırmak amacıyla tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinde yaygınlaşması gerekmektedir. İlk adımımızı attık ve Balıkesir’de bulunan Çifti Eğitim Merkezine giderek yerince inceledik sonrada somut adım olarak da ilk toplantımızı düzenleyerek bilgilerimizi ilçe tarım müdürlüğümüze, Ziraat Odamıza, Orman İşletme Şefimize ve Milli Emlak Şefliğimiz ile paylaştık Bu konuda işin uzmanları ile görüşmeler yapıyoruz. İl tarım müdürlüğümüzde de bu konuda bir görüşme yaptık. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü uzman ekipleri önümüzdeki günlerde ilçemize gelerek tarım alanları ile dış mahallelerimizde incelemelerde bulunacak. Bu incelemelere göre de yol haritası belirleyeceğiz ve bu konuda neler yapabilir noktasında gerekli çalışmaları hep beraber yürüteceğiz dedi.

 Bekir Aydın, İl Tarım Müdürü Hamit Aygül’ü ziyaretinde Bursa bölgesinde son yıllarda üretimi artırılan ve çiftçiye ciddi ekonomik getirisi olan ahududu ve yaban mersini ürünleri üzerinde görüş alışverişinde bulunduklarını da belirterek, bu konuda il tarım müdürlüğümüz bir ön araştırma yapacak. Dış mahalleler ve tarım alanlarımızda yapılacak inceleme sonrasında ortaya çıkacak olan rapor doğrultusunda bizler de ilgili kurumlarla çalışma yürüteceğiz. Amacımız çiftimize yeni gelir kapıları açmak, onlara destek olmak dedi.