BURSA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ YALÇIN AKIN’I ZİYARET ETTİ | 13 OCAK 2020

BURSA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ YALÇIN AKIN’I ZİYARET ETTİ

 

 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın’ı makamında ziyaret etti.

 Başkan Aydın Belediyemizce yürütülen tıbbi ve aromatik bitki desteklenmesi ve pazar payının bulunması uygulanacak eylem planlarımız içinde yer almaktadır. İlçemiz Ormanlarında bulunan tıbbi ve aromatik bitkilerin envanterinin çıkarılıp bilimsel açıdan yararlanabilmesi amacıyla çiftçilerimize destek oluyoruz. Orman bitkilerimizin envanterinin oluşturulması ile ekonomik değeri olan defne ve ıhlamur bitkilerin çoğaltılarak vatandaşlarımıza ek gelir oluşturmayı hedefliyoruz. Özellikle Dış mahallerimizde bu çalışmaların daha verimli olacağına inanıyorum. Hem onlara bir ek gelir kapısı hem de ilçemize bir katkı olarak görüyoruz.

Bilimsel açıdan yararlanılması amaçlı ile bölge müdürlüğümüzle yürütülecek olan çalışmalarla orman köylerimize destek oluyoruz dedi. Başkan Aydın Bursa Orman Bölge Müdürü Akın ile bölgemizde yapılacak çalışmalar hakkında görüşmeler gerçekleştirdi.