ÜMİT MERİÇ’TEN SÜPRİZ ZİYARET | 19 OCAK 2020

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın , Prof. Dr. Ümit Meriç ‘i ağırladı. Geçtiğimiz günlerde Orhangazi Çok programlı Lisesinde Cemil Meriç adına açılan Sesli Kütüphane ’nin kurulmasında katkısı olan herkese teşekkür etti.

Başkan Aydın,  Cumhurbaşkanlığı bilim kurulu görevlisi olan Prof.Dr. Ümit Meriç’e yapmış olduğu anlamlı ziyaret için teşekkür etti.   İlçenin yaşanmış köklü bir tarihe sahip  olduğunu ve bununla alakalı çalışmaların devam ettiğini dile getiren Başkan Aydın “ İnsanlık kahramanı, ülkemizin yanı sıra aynı zamanda bir dünya entelektüeli olan saygıdeğer babanız, rahmetli Cemil Meriç’in ismini Orhangazi’mizde yaşatacak olmaktan dolayı gururluyuz.  Üstat Cemil Meriç’in verdiği eserlerle ülkemize katkısı kuşkusuz değerlidir. Ama bana göre daha değerli olan, üstadın eserlerini gözleri görmeden vermiş olmasıdır. Babanız üstadın ismini taşıyan sesli kütüphanenin birçok Cemil Meriç’lerin yetişmesinde katkısı olacağından eminim. Ve Üstat oradan gençlere, oku evladım, yaz evladım, şeklinde seslenecektir”. dedi

Prof.Dr. Ümit Meriç ‘in Orhangazi Belediyesi ziyaretine  Orhangazi ilçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Orhangazi Ak Parti ilçe Başkanı Fahrettin Uludağ ve Orhangazi Çok programlı Lisesi Müdürü Necmi Kartal da eşlik etti.  Prof.Dr. Ümit Meriç bu ziyaretin kendisi için notları arasında güzel bir anı olarak kalacağını ifade etti.