ORHANGAZİ BELEDİYESİNDEN “KADIN ESTETİĞİ” KONFERANSI | 29 OCAK 2020

Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü’nün Yalova Uzmanlar Hastanesi işbirliği ile düzenlemiş olduğu “Kadın Estetiği’ konferansı Hanımlar lokalinde yapıldı. Dermatoloji ve Kozmetoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar’ın sunumuyla gerçekleşen konferansta dolgu, botoks ve leke tedavisi konularında bilgi verildi.

Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü’nün Yalova Uzmanlar Hastanesi işbirliği ile düzenlemiş olduğu “Kadın Estetiği’ konferansı Dermatoloji ve Kozmetoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar’ın sunumuyla Hanımlar Lokalinde gerçekleşti. Katılımcılara  dolgu, botoks ve leke tedavisinin nasıl yapıldığı ve kimlere yapılabileceği konusunda bilgiler verildi.

Botoksun yüzde beliren kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmenin en güvenilir ve en kolay yöntemlerinden biri olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Kadriye Akar; çoğu estetik operasyonun aksine botoks uygulaması esnasında herhangi bir kesme işlemi gerçekleşmediğini, kişinin uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmediğini, aynı gün işlerine kaldığı yerden devam edebileceğini belirtti.

Botoks,  dolgu ve leke operasyonlarının sadece estetik  amaçlı olmadığını bunun dışında tıbbi amaçlarla da kullanılabileceğini  vurgulayan Dermatoloji ve Kozmetoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar özellikle aşırı terleme, migren ağrıları, diş gıcırdatma ya da servikal distoni gibi kas rahatsızlıklarının tedavisinde botoks tedavisinin tercih edilebileceğini  söyledi.

Gebelik dönemi, bazı ilaçlar, solaryum, bazı hormonal hastalıklar ve genetik faktörlere de bağlı olarak cilt lekelenmeleri görüldüğünü söyleyen  Akar; Güneşin lekeye neden olan en önemli faktör olduğunu belirterek leke tedavi yöntemlerinde güneşten korunmak  gerektiğini bu nedenle de leke tedavilerinin mutlaka kış aylarında yapılması gerektiğini anlattı.