YENİKÖY YOLUNA İLK KEPÇE VURULDU | 10 MART 2020

Bursa Karayolları Bölge Müdürü Ömer Güzel Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı makamında ziyaret ettikten sonra Yeniköy Mahallesi yolunda yol genişletme çalışmalarının başladığı yere beraber giderek ilk kepçeyi kurban keserek başladı.

 Daha önceden kamulaştırma çalışmaları tamamlanan Orhangazi ile Yeniköy arasındaki 6 kilometrelik yolda projelendirme çalışmaların bitmesi üzerine Orhangazi Yeniköy arası yol genişletme çalışmalarına başlandı.

 Bursa Karayolları Bölge Müdürü Ömer Güzel, daha önceden burada incelemelerde bulunmuştuk ve zeytin hasat dönemi olduğundan dolayı hasatların bitmesini bekledik ve şuan makinalarımız ile buradayız. Çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam edecek ve en kısa süre içerisinde Yeniköy halkına daha geniş bir yol yapacağız dedi.

 

Aydın; Bursa Orhangazi ile başlar

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Yeniköy yolunun uzun süredir yapılmayı beklediğini belirterek, biran önce bu güzergâhın yapılması ilçemiz ve Yeniköylüler için son derece önemliydi.  Karayolları Bölge Müdürümüz ile istişareler sonucunda bugün ilk kepçeyi vuruyoruz. Orhangazi Yeniköy yolu üzerinde bulunan 6 kilometrelik yol genişletme çalışmalarına bugün itibari ile başlamış bulunmaktayız. Yeniköy halkına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. En kısa süre içerisinde yol genişletme çalışmalarının da hızlı bir şekilde tamamlanacağını söyledi

 Orhangazi Yeniköy arasında bulunan 6 kilometrelik yol genişletme çalışmaları sırasında Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Bursa Karayolları Bölge Müdürü Ömer Güzel, Orhangazi Ak Parti İlçe Başkanı Fahrettin Uludağ ve yöneticileri ile birlikte Yeniköy Muhtarı Hasan Akoğlu hazır bulundular.