KÜTÜPHANE 7 GÜN HİZMET VERECEK | 10 HAZIRAN 2020

Orhangazi Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Kütüphane birimi tarafından verilen bilgilere göre kütüphanenin sabah 08:00’den akşam 17:00’a kadar haftanın 7 günü açık olacağını açıkladı. 1 Hazirandan itibaren normalleşme süreci içerisinde girdiğimiz bugünlerde sosyal mesafe kurallarına uyarak hafta sonu dâhil olmak üzere kütüphane 7 gün boyunca açık hizmet verecektir.

 1 Haziran normalleşme süreci sonrası Orhangazi Belediyesi Kütüphanesi artık 7 gün boyunca hizmet vereceğini ifade eden kütüphane yetkilileri, kütüphanenin 80 kişilik kapasitesini 30’a kadar düşürerek mesafeli bir şekilde öğrencilerin ders çalışabilecekleri bir ortam oluşturduğunu ve aynı şekilde vatandaşlarımızın da sosyal mesafe korunarak kitap okumaları için kitap okuma düzeni ayarlandığını ifade etti.

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ 1 Haziran’dan itibaren artık normalleşmeye doğru ilerlediğimiz bu günlerde kütüphanemiz ’de artık 7 gün boyunca hizmet vermeye başlayacaktır. Pandemi süreci öncesi kütüphanemizde sistematik olarak 7 gün boyunca hizmete açmıştık fakat pandemi süreci içerisinde tedbirler kapsamında kütüphanemizde bir süre kapalı kalmıştı. Süreç içerisinde kapalı kalan kütüphaneler ile ilgili genelde sonrası ilk olarak 5 gün boyunca hizmet veren kütüphanemiz artık 7 gün boyunca hizmet vermeye başlayacaktır. Vatandaşlarımıza özellikle öğrencilerimize kitap okumayı aşılıyoruz. Kütüphanemizde sadece kitap okumak değil, ödev ve araştırma yapmaları içinde 3 adet bilgisayarımız hizmet vermektedir. Kütüphanemize gelen vatandaşlarımızdan tek ricamız ise kütüphane içerisinde kurallara mutlaka uyalım ve maskemizi eksik etmeyelim” dedi.