E-RUHSAT DÖNEMİNDE ÇALIŞMALAR HIZ KAZANDI | 16 HAZIRAN 2020

Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ruhsat ve Denetim Birimi tarafından pandemi süreci öncesi başlatılan E-Ruhsat dönemi normalleşme süreci ile birlikte kaldığı yerden çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

 Orhangazi genelinde daha önceden işyerleri açmış veya yeni iş yerleri açmak isteyen vatandaşlar için e-ruhsat dönemi ile ruhsatlandırma işlemleri daha kolaylaştı.

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ Hayalini kurduğum bir projeydi e-ruhsat dönemi. Pandemi süreci önceci başlayan bir sistemin, normalleşme sürecinden sonra hız kesmeden devam ediyoruz. Zabıta müdürlüğümüze bağlı olan ruhsat ve denetim birimindeki arkadaşlar ve zabıta personelimiz ile birlikte ruhsatları olmayan esnaflarımızı ziyaret ederek ruhsat almaları için gerekli bilgileri aktarıyorlar. Pandemi süreci içerisinde Esnaflarımızın çoğu kapalı olduğundan dolayı ruhsatlandırma işlemlerimiz aksamış olsa da hedefimiz ruhsatsız hiçbir esnafımız kalmamaları yönündedir. Belediyemize gelmeden vatandaşlarımız Orhangazi Belediyesi web sitemiz üzerinden e-ruhsat bölümünden ön başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler” dedi.