BAKAN SOYLU VE PAKDEMİRLİ YENİ SÖLÖZ MAHALLESİNDE | 22 HAZIRAN 2020

Orhangazi Yeni Sölöz mahallesinde dün akşam yağan yağmur sonrası derenin taşması ile birlikte sel oluşarak mahalle içerinde hasara yol açmıştı. Yaşanan sel felaketi sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Önceki dönem Bakanlardan Hakan Çavuşoğlu ve Efkan Ala Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Ak Parti Bursa Milletvekilleri Zafer Işık, Ahmet Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve birçok daire müdürlerin katıldığı Yeni Sölöz mahallesine gelerek yaşanan sel felaketi sonrası çalışmaları yerinde inceledi.

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye yaşanan sel felaketi mahalle içerisinde hasara yol açtığını ve olayın ilk dakikalarından itibaren Büyükşehir Belediyesi, Buski ve Orhangazi Belediyesi ekipleri olarak tüm imkânlarımızı bu yönde seferber ederek sahada olduklarını ifade etti. Başkan Aydın Yeni Sölöz mahallesinde yaşanan sel felaketi sonrası ekiplerimiz ile birlikte hemen çalışmalara başladık ve bölgede kısa süre içerisinde normal hayata geçiş için tüm imkânlarımızı seferber ettik diyerek bilgi verdi. Yeni Sölöz mahallemizde yaşanan bu üzücü olay sonrası hasar tespit çalışmalarını başlattıklarını ve en önemlisi can kaybının yaşanmadığının bilgisini verdi.

 Yaralar sarılacak

 Yeni Sölöz mahallesinde yaşanan afet sonrası ortaya çıkan zararı devlet tarafından mutlaka karşılanacağını ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli altyapı ve üst yapıdaki tüm hasarlar giderilecektir. Valimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Orhangazi Belediyemiz ve İlçe Kaymakamlığımız burada zarar gören her vatandaşımıza gerekli desteği sağlayacak ve yaralar en kısa sürede sarılacaktır dedi.