İZNİK GÖLÜNÜ KORUMA BİRLİĞİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ | 28 TEMMUZ 2020

Orhangazi ve İznik Belediyelerinin üyesi olduğu İznik Gölünü Koruma Birliği Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, Orhangazi Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleşti. İznik Gölünü koruma Birliği başkanı Bekir Aydın Başkanlığında gerçekleşen Temmuz ayı toplantısı 5 gündem maddesi görüşülerek meclis üyelerinin onayına sunuldu. 

Saygı duruşu ile başlayan meclis toplantısında Orhangazi Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü tarafından İznik gölünü korumak ve temiz kalması için neler yapılabilir konulu bir sunum gerçekleştirdi. 

 İznik Gölü Koruma Birliği Temmuz Ayı Meclis toplantısında birliğin Encümen Üyeleri ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri seçildi. Birlik Encümen üyeliğine Orhangazi Belediye Meclis üyesi Taner Demir ve İznik Belediye Meclis üyesi Ramazan Sert oy birliği ile seçilirken Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliğine Ergül Aydın, Selami Ekeman, Kani Mestanlar, Oğuz Çetin ve İsmail Topuz oy birliği ile seçildi.

 2019 Yılı Mali Kesin hesap ve Mülkiyeti İznik Gölünü Koruma Birliğine ait olan Kapalı pazaryerinde yer alan 27-28-29 numaralı Büroların yeniden Orhangazi Belediyesi’ne tahsisi ile ilgili madde ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Meclis toplantısına verilen 10 dakikalık aranın ardından ise Temmuz Ayı Meclisinin ikinci oturumu yapıldı. İlk oturumda Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen 2 madde, ikinci oturumda görüşülerek oy birliği ile kabul edilirken, yine birliğin 2019 yılı Faaliyet Raporu da görüşülerek meclisin oy birliği ile kabul edildi.