30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI | 31 AğUSTOS 2020

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Büyük Zafer’in 96.Yıldönümü Orhangazi’de Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve ardından Şehitlikte gerçekleşen programla kutlandı. Programlara ilçe protokolü tam kadro katıldı.

 30 Ağustos Zafer Bayramı Orhangazi’de Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Buradaki törene Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Cumhuriyet Başsavcısı Muammer Çoban, Belediye Başkanı Bekir Aydın, diğer protokol üyeleri ile birlikte STK temsilcileri, Siyasi Partilerin temsilcileri, Şehit Aileleri ve Gaziler ile vatandaşlar katıldı. Cumhuriyet Alanındaki törende Kaymakam Özçakıcı ve Belediye Başkanı Bekir Aydın Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra tören Şehitliklerde devam etti. Protokol üyeleri, şehit aileleri ve Gaziler Orhangazi Şehitliğini ziyaret etti. Buradaki programda din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Pandemi nedeniyle kurallara dikkat edildi

Bu yıl pandamı nedeniyle 30 Ağustos Zafer Bayramı programı sosyal mesafe ve maske kuralı ile gerçekleştirildi. Pandemiden dolayı Zafer Bayramlarında Kaymakamlığın makamda gerçekleştirdiği kutlamaları kabul ise gerçekleşmedi.