OKULLAR YENİDEN DEZENFEKTE EDİLİYOR | 23 EYLüL 2020

Orhangazi Belediyesi ekipleri tarafından ilçe genelinde yüz yüze eğitim öğretimin başladığı tüm okullardaki öğrencilerin ortak kullanım alanlarında yeniden dezenfekte uygulaması yapılıyor.

Korona virüsün etkilerinden korunmak ve bulaşı riskini ortadan kaldırmak amacı ile Orhangazi  Belediyesi'nin ekipleri ilçe genelinde  yüz yüze eğitim öğretimin başladığı tüm okullarda yapılması planlanan dezenfekte uygulamaları bugün dezenfekte edilen Ali Tekin İlkokulu ve Orhangazi Ortaokulu ile başlatıldı. Belediye ekiplerine bağlı görevliler tarafından sınıflar, öğretmenler odası, koridorlar ve kütüphane başta olmak üzere tüm okulda ortak kullanım alanlarına dezenfekte işlemi uygulandı. Öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarını virüsün etkilerinden korumak için alınan önlemler kapsamında; Belediye Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün  ikici kez başlatılan dezenfekte işlemi tüm okullarda yeniden yapılacak.

Belediye Başkanı Bekir Aydın” Belediye  olarak tüm okullarımızda dezenfekte çalışmalarını başlattık. yüz yüze eğitim öğretimin başlamadan önce tüm okullarımızda dezenfekte çalışmaları yapıldı, bu hafta yüz yüze eğitim öğretimin başlaması dolayısı ile öğrenci, öğretmen ve çalışanların ortak kullanım alanlarında yeniden dezenfekte işlemlerine başladık. Velilerimiz  bu anlamda rahat olsun. Bütün öğrencilerimizin hijyenik, temiz ve sağlıklı bir ortamda ders işlemeleri konusunda gerekli önlemler alınmıştır alınmaya da devam edilmektedir. " dedi.