BUSKİ GENEL MÜDÜRÜ GÜNGÖR GÜLENÇ'DEN BAŞKAN AYDINA ZİYARET | 29 EYLüL 2020

BUSKİ Genel Müdür Güngör Gülenç Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı ziyaret etti

ORHANGAZİ’NİN GENEL ALT YAPI SORUNLARI ELE ALINDI

 

 Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç Orhangazi’de sürdürülen çalışmaları yerinde incelemek, ihalesi tamamlanan ve önümüzdeki günlerde başlanacak olan yatırım çalışmaları ile ilgili yardımcıları ve Orhangazi Şube Müdürü Rafi Demirel ile Belediye Başkanı Bekir Aydın’ı makamında ziyaret etti.

 Orhangazi’nin genel alt yapı sorunlarının ele alındığı görüşmede Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, BUSKİ’nin Orhangazi’deki çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgi verdi. Bütünşehir yasası ile tüm ilçelerin sorumluluk alanında olduğunu ve yatırım seferberliği başlattıklarını belirten BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç, diğer ilçelerde olduğu gibi Orhangazi’de de altyapı çalışmalarına ve yatırımlarına önem verdiklerini vurguladı. Yatırım bütçesinin ağırlıklı olarak ilçeler de yatırım projelerine ayrıldığını belirten Gülenç, bu kapsamda Orhangazi’de içme suyundan kanalizasyona kadar birçok yatırımın devam ettiğini belirtti.

 Orhangazi’de Fatih Mahallesi Örnekköy yolu üzerinden geçen içme suyu ana ishale hattının değişimine başlandığını belirten BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç “Muradiye Mahallesi DSİ kanal yolu mezbahaneye kadar olan yağmursuyu toplama hattı ve yeni TOKİ 4. Etap kanalizasyon hattının yapılmasına yönelik ihalelerin tamamlandı. Keramet, Çakırlı mahallelerinde alt yapı, içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının ise önümüzdeki günlerde başlayacağız” dedi. Şehir merkezinde eksik ve ihtiyaç duyulan yerlerde ise yağmur suyu ızgaraları yapımına da başlandığını belirten Güngör Gülenç “ihalesi tamamlanan yatırımlarımızda da çalışmalarımızda en kısa sürede başlanacaktır” dedi.

 Orhangazi’nin altyapı sorunlarının ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Bekir Aydın “Programa alınan bu çalışmaların tamamlanması ile ilçemizin öncelikli sorunlarından birinde de önemli bir yol katetmiş olacağız” dedi.