İKİ MAHALLEYE İKİ SU DEPOSU İNŞAATI BAŞLADI | 2 KASıM 2020

Orhangazi Belediyesi ve BUSKİ Orhangazi Şube Müdürlüğü tarafından Mahmudiye ve Çakırlı Mahallesinde yapımına başlattığı su depolarında çalışmalar devam ediyor.

 Suyu kaynağından başlayarak tüketiciye ulaştırıncaya kadar geçen süreçte temiz ve kaliteli olmasını hedeflediklerini belirten Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “bu doğrultuda sağlıklı ve nitelikli içme suyu hatları kadar su depolarının yapımına da büyük önem verdiklerini vurguladı. Mahmudiye ve Çakırlı Mahallelerimizde su depolarının yetersiz olmasından ve depoların artık ömrünü tamamlama noktasına geldiğinden dolayı BUSKİ Genel Müdürlüğü ile görüşmelerimiz sonucunda Su depolarımızı yenileme çalışmalarına başladık.

 İki mahalleye iki su deposu

 Mahmudiye mahallemizde bulunan 25 tonluk su deposu ömrünü ciddi anlamda tamamlamış durumda ve yetersiz gelmesi sonucu 300 tonluk hacmindeki su deposu inşaatı çalışmaları ve Çakırlı mahallemizde bulunan 200 tonluk su deposu yine aynı şekilde yetersiz gelmesi sonucu 600 tonluk yeni su deposu inşaatı çalışmaları devam ediyor. Başkan Aydın en kısa süre içerisinde çalışmaların tamamlanacağını ifade ederken, halkımızın su ile hiçbir şekilde sorunu kalmayacaktır ”dedi.