AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR | 5 KASıM 2020

Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından başlatılan Çakırlı Piknik alanına ağaçlandırma çalışmalarında Çınar ve Ihlamur dikimi yapıldı.

  Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “İlçe genelindeki ağaçlandırma çalışmalarımızın yanı sıra Çakırlı Mahallesi piknik alanı ve çevresinde Çınar ve Ihlamur ağaçlarını dikerek ilerleyen yıllarda piknik yapan vatandaşlarımıza serin ve refah bir ortamda piknik yapma imkânlarını sağlamaktır. Bizlerin tek amacı yeşil Bursa’mızın adını her daim yeşil olarak bırakarak İlçemizde de bu geleneği sürdürmektir istiyoruz.

 Başkan Aydın Çakırlı Mahallesi piknik alanında özellikle yaz mevsiminde her gün yüzlerce insanımız burada piknik yapıyorlar. Bu ağaçlar büyümeye başladığında piknik alanımız daha yeşil bir hal alacaktır. Bizler Belediye olarak ağacı doğayı seviyoruz ve her alanda vatandaşlarımıza da bunu aşılıyoruz. Çakırlı mahallesi göl kenarında bulunan piknik alanında gelecek nesiller için yeşil alan bırakmak adına çalışmalarımızı tamamladık. Ağaçlarımız büyüdükçe bol oksijenli, sağlık bir yaşam alanı haline gelecektir” dedi.