EMLAK VERGİLERİNDE SON GÜN 30 KASIM | 11 KASıM 2020

Orhangazi Belediyesi, 2020 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödeme süresinin 30 Kasım Pazartesi  günü mesai bitiminde sona ereceğini duyurdu.

Her yıl Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 eşit taksitte ödenen konut ve işyerlerine ait Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi ile işyerlerine ait İlan ve Reklam Vergisi 2020 yılı ikinci taksiti ödemeleri 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabilecek. Mali hizmetler müdürlüğünden yapılan açıklamada, mükellefler ödemelerini TC kimlik numarası veya sicil numarası ile Orhangazi Belediyesi Hizmet Binası’nda  bulunan belediye veznelerine nakit veya kredi kartı ile yapabilecekleri gibi dileyenlerin veya belediye veznelerine gelemeyecek durumda olanların ödemelerini www.orhangazi.bel.tr  adresi üzerinden online olarak kredi kartı ile de yapılabilecekleri belirtildi.

Müdürlük ayrıca, banka şubesinden ödemelerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların Ziraat Bankası Orhangazi  Şubesi TR19 0001 0003 1506 5078 2750 35 no'lu İBAN hesaba veya posta çeki ile 22 90 23  no'lu hesaba ücretlerin yatırılabileceğini kaydetti.

Emlak ve Çevre Temizlik ile İlan ve Reklam vergilerini ödemeyenlerin borçlu duruma düşecekleri ve gecikme zammı ile karşılaşacakları uyarısında bulunan Orhangazi Belediyesi Mali İşler Müdürlüğü, vatandaşlara vergilerini belirtilen tarihi kaçırmadan ödemeleri konusunda uyarıda bulundu.