ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI 2. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ | 9 ŞUBAT 2021

Orhangazi Belediyesinin Şubat ayı meclis toplantısının 2.birleşimi Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda gerçekleşti. Perşembe günü meclis ilk oturumunda farklı komisyonlara havale edilen maddelerin görüşülerek karara bağlandı.

Şubat ayı meclis toplantısının ikinci birleşiminde komisyonlara havale edilen Çeltikçi Mahallesindeki bir imar uygulaması görüşülerek karara bağlanırken, Su tanker için ücret tarifesinin belirlenmesi Plan ve Bütçe komisyonunun onayladığı şekli ile kabul edildi. 2021 yılında zabıta personeline verilecek fazla mesai ücretlerinin belirlenmesi komisyon raporu onaylanırken, memur dolu kadro derece değişikliği ve onaydan geçti. Şubat Meclisinin ilk oturumunda imar komisyonuna havale edilen Toki 4. Etap Trafo alanı düzenlenmesi imar değişikliği ile Arapzade mahallesinde bulunan bir imar plan değişikliği İmar komisyonundan gelen karar ile kabul edildi. Kazı Ruhsatı Sorumluluğun Bursa Büyükşehir Belediyesine devredildi.

Ortak projede ilk adım atıldı

Dutluca Altındaki Orhangazi Belediyesi’ne ait arsa üzerinde yapılması planlanan karavan turizminin yapılması planlanan Ortak Hizmet Proje, Ticaret ve Sanayi Odası ile Ortak Hizmet Projesi yapılması ve Belediye Başkanına protokol imzalama yetkisi verilmesi Hukuk komisyondan geçerek karara bağlandı. Demokrat parti meclis üyesi Hasan Dursun’un verdiği önergelerle ilgili komisyon kararı onaylandı. Mecliste daha sonra otopark alanlarının düzenlenmesi ile ilgili imar komisyon raporu kabul edildi.

 

Üst geçidin adı artık Fırat Yılmaz Çakıroğlu

 Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hatırasının yaşatılması için isminin Bursa-Yalova kara yolu üzerinde İlçemiz Alis Park mevkisi ile Sakallı Düğün Salonu mevkisi arasında bulunan üst geçidin adını Ege Üniversitesinde Öldürülen “ Fırat Yılmaz Çakıroğlu” nun isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.