HER YER KARLI YOLLAR AÇIK | 15 ŞUBAT 2021

Orhangazi Belediyesi ekipleri tarafından hafta sonu ilçemiz genelinde yoğun kar yağışı beklentileri üzerine tam kadro sahaya çıkmak için hazır kıta olurken, beklenen kar ilçemiz merkezinde ciddi oranda görünmese bile kar seviyesi dış mahallelerde yolları kapatacak boyuta ulaşmıştır.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “Meteorolojiden aldığımız bilgiler doğrultusunda İlçemizde hafta sonu başlayan kar yağışı ile ilgili ekiplerimiz tam kadro ile sahadaydık. Özellikle dış mahallerimizden gelen Greyder, kepçe ve yol temizleme araçlarımızı kar yağışının yoğun olarak başladığı mahallelerimize yönlendirerek ulaşımda hiçbir şekilde aksama yaşamadık. Çalışmalarımız 24 saat esasına dayanarak ilçemizde kar etkisi bitene kadar devam edecektir.

Her yer karlı yollarımız açık

Hafta sonu başlayarak etkisini hala sürdüren kar yağışı birkaç gün daha sürmesi planlanıyor. Hiçbir şekilde ulaşımın aksamaması için belediye görevli ekiplerimiz çalışmalarına sabahın erken saatlerinde başladı. İlçe genelimizde fazla olmasa ’da özellikte hastane bölgemizde vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gece gündüz tuzlama çalışmalarımızı yapıyoruz. Her yer karlı ama yollarımız açık kalacak şekilde çalışmalarımız her alanda devam etmektedir. Özellikle kar yağışının yoğun olarak devam eden mahallelerimizde hem karla mücadele ekiplerimiz hemde tuzlama ekiplerimiz hemen müdahale ederek ulaşım engelini ortadan kaldırıyor. Karla temizleme ve tuzlama çalışmalarımız aralıksız