BAŞKAN'DAN MESAJLAR

BAŞKAN AYDIN 10 KASIM MESAJI

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, 10 Kasım Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Aydın Mesajında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlık mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. Yıl dönümünde milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmış, kurtuluş mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında başrol oynamıştır. Büyük Önder Atatürk, özellikle Çanakkale’de ve Kurtuluş savaşımızda gösterdiği üstün askeri liderlik ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ortaya koyduğu siyasi dehasıyla dünya tarihine damgasını vuran ender devlet adamlarından birisi olarak milletimizin kalbinde ve hafızasında özel yerini almıştır.

 

Büyük Önder, milletimize duyduğu sonsuz güven ve inançla başlattığı bağımsızlık mücadelesini zaferle sonuçlandırarak, tüm dünyaya milletimizin özgürlük ve bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini göstermiştir. “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” sözüyle milletimizin siyasal karakterini ifade eden Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefini de “muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak” olarak belirlemiştir.

 

Bugün bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği istikamet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, değerlerini koruyarak, ülkemizi hak ettiği seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

 

Gelecek nesillerimizin Cumhuriyetimize sonsuza kadar sahip çıkacağı, ülkemizin ve şehrimizin ışığını daha da parlatmak için aynı kararlılıkla, yoluna devam edecekleri inancıyla,  vefatının 82. yıldönümünde Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun” dedi.

BAŞKAN AYDIN’DAN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN AYDIN’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN AYDIN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN AYDIN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMINI KUTLADI

BAŞKAN AYDIN’DAN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN AYDIN YKS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

BAŞKAN AYDIN LGS SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

BELEDİYE BAŞKANI AYDIN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN AYDIN’DAN KADİR GECESİ MESAJI