ORHANGAZİ’DE E-RUHSAT DÖNEMİ BAŞLADI | 3 MAYıS 2019

Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından vatandaşların işyeri açma ve çalışma ruhsatı başvurularını zaman kaybı yaşamadan hızlı ve kolay biçimde resmi internet sitemiz olan http://www.orhangazi.bel.tr üzerinden gerçekleştirebilecekleri e-başvuru uygulamasını hizmete sundu. Yeni sistemle artık ruhsat başvuru işlemleri online sistem üzerinden daha kolay gerçekleştirilebilecek.

Gelişen teknoloji ile birlikte vatandaşların hayatını kolaylaştıran Orhangazi Belediyesi,   e-belediye hizmetine yeni bir uygulama ekledi. Bu kapsamda iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak isteyen vatandaşlar online sistem üzerinden tek tıkla işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek.

Vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile hayata geçirilen e-ruhsat sistemi sayesinde artık iş yeri açmak isteyen vatandaşlar ruhsat başvurularını belediyeye gitmeden internet sitesi üzerinden kolayca halledebilecek. Yeni sistemle işverenler tek tıkla işyeri açma ve çalışma ruhsatı başvurusunu kolaylıkla yapabilecekler.

ONLİNE SİSTEM İLE KOLAY BAŞVURU İMKÂNI

Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların, Orhangazi Belediyesi’nin resmi internet sitesi olan http://www.orhangazi.bel.tr adresi üzerinde yer alan online işyeri e-ruhsat başvurusu linkine tıklayarak “online işyeri ruhsat başvurusu” sayfasında yer alan başvuru bilgileri kısmının doldurulması ile süreç başlayacak olup, belediyemize ulaşan başvurunun Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından uygunluğu incelenerek onaylandığı takdirde evraklar müdürlük tarafından vatandaşa iletilecektir. Böylelikle vatandaşa büyük kolaylık sağlayacak bu uygulamayla zaman kaybının önüne geçilerek bekleme süresinin azaltılması planlanmaktadır.