TURİZMCİLERDEN ÇİLEK FESTİVALİNE İLGİ | 10 HAZIRAN 2019

Bursa ve Orhangazi’ye turizmcilerden yoğun ilgi.  Bursa Turizminin en yetkili makamlarının ramazan ayında ki iftar buluşmasından sonra bugün de Çilek Festivali için Orhangazi de kahvaltıda bir araya geldi. Bursa ve Orhangazi’nin turizmdeki öneminin vurgulandığı kahvaltıda tüm değerleri ile Orhangazi vurgusu yapıldı.

OTSO 7. Meslek Komitesi üyesi Muhammet Ali Varlı ve Beytullah Güneş’in ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya gelen Turizmciler Orhangazi ye daha çok ziyaretçi getirebilmek için neler yapılabileceğini değerlendirdi. Keramet Ilıca Anatolia tesislerinde yapılan kahvaltıda Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, TURSAB Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu, Şişli TURSAB BYK Yönetim Kurulu üyesi, Profesyonel Turist Rehberi Acente Sahibi Cem Balsu ve Turizmciler katıldı.

Orhangazi’nin özellikle doğa turizmi ve yamaç paraşütü için çok uygun bir yapıya sahip olmasının hem turizmciler hem de Orhangazi için önemli bir değer olduğunu söyleyen TURSAB Güney Marmara BTK Başkanı Murat Saraçoğlu “Bizler artık Orhangazi ve çevresini rotalarımıza aldık, gerekli alt yapı çalışmalarımızı hazırlıyoruz. Bu bölgeye daha çok ziyaretçiyi nasıl getirebiliriz noktasında değerlendirmeler yapıyoruz” dedi. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazi’nin artık sanayi yatırımları yanında turizm alanında da adından söz edileceği bir noktaya taşınması gerektiğini vurguladı. Aydın “Turizm alanında yamaç paraşütü, doğa turizmi ve İznik Gölü gibi çok önemli değerlere sahibiz. Turizmcileri ve turizm yatırımcılarını ilçemize bekliyoruz” dedi.

ORHANGAZİ’Yİ ROTAMIZA ALDIK

Şişli TURSAB BYK Yönetim Kurulu üyesi, Profesyonel Turist Rehberi Acente Sahibi Cem Balsu, Orhangazi, İznik Gölü ve doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirtti. Balsu “Orhangazi’nin tanıtılması ve daha çok ziyaretçi getirmek için çalışmalarımıza başladık, bu bölgeyi rotalarımıza ekledik, yerli ve yabancı ziyaretçileri getirmek adına çalışmalar yapıyoruz. Bisiklet turları için rota oluşturduk. Ayrıca yamaç paraşütü içinde Orhangazi de olacağız.” dedi. Kahvaltı sonrası Ilıca Tesislerini ziyaret eden Turizmciler ardında Mahmudiye Çilek Festivali’ne katıldı.