YKS ÖĞRENCİLERİNE BAŞARI MESAJI | 14 HAZIRAN 2019

YKS ÖĞRENCİLERİNE BAŞARI MESAJI

 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrenciler için bir mesaj yayımladı. Başkan Aydın, yayımladığı mesajında Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilere başarılar diledi.

 Orhangazi Belediye Başkanı  Bekir Aydın, Yüksek öğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS), Hafta sonu  yapılacağını hatırlatarak, "Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek inşa etmek için değerli öğretmen ve velilerimizin özverili çalışmaları ve destekleri ile sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz, kendilerine sunulan imkanları en iyi şekilde değerlendireceklerdir. Onların başarıları hepimizi daha da çok sevindirecektir. Bu nedenle çocuklarımıza güven telkin etmeli, sınavın hayatın kendisi olmadığını da belirtmeli, motivasyonlarını olumsuz yönde etkilemekten kaçınmalıyız" dedi.

 ÖĞRENCİLERİMİZİN MOTİVASYONUNU OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEMEYELİM

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, vatandaşlardan, sınav süresince gençlerin dikkatinin dağılmaması için hassas olmalarını isteyerek "Sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonlarını olumsuz yönde etkileyecek bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için Belediye Başkanlıkları, Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ile diğer ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli tedbirler alınmıştır. Öğrencilerimizin başarılarını olumlu yönde etkileyecek olan bu tedbirlere bütün halkımızın eksiksiz olarak uymalarını rica ediyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimiz ile ailelerine teşekkür ediyorum, YKS'ye girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Üniversiteye ilk adımı atmak için vereceğiniz bu sınavın heyecanını sizlerle birlikte paylaşıyor, her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ediyorum" dedi.