ORHANGAZİ BELEDİYESİ VE KAFKAS HALK DANSLARI EKİPLERİNDEN MÜKEMMEL GÖSTERİ | 27 HAZIRAN 2019

ORHANGAZİ BELEDİYESİ VE KAFKAS HALK DANSLARI FOLKLOR EKİPLERİN GÖSTERİSİ BÜYÜLEDİ 

Orhangazi Belediyesi ve Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Halk Dansları Festivali Mehmet Turgut Ünlü Açık Hava Tiyatrosu’nda izleyicileri ile buluştu. Gecede Orhangazi Belediyesi Folklor ekipleri,  KAFDER folklor ekipleri ve Gürcistan’dan gelen konuk folklor ekipleri gösterilerini sundu.

 Orhangazi Belediyesi ve Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Halk Dansları etkinlikleri Şehit Erhan Öztürk Parkı girişinden kortej yürüyüşü ile başlayıp,

Mehmet Turgut Ünlü açık hava tiyatrosunda folklor gösterileri ile devam etti. Geceye İlçe Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Garnizon Komutanı Murat Becerek, Orhangazi ilçe Emniyet Müdürü Halis Erdoğan Orhangazi KAFDER Başkanı Adem Turan, Orhangazi Belediyesi Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte Muhtarlar katıldı. Yaklaşık iki saat süren gösteriler izleyicilerden tam not aldı. Gecede ayrıca Gürcistan’dan gelen konuk ekiplerde sahne aldı. Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ile izlenen gösteriler keyifli dakikalar yaşattı. Orhangazi Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adem Turan’ın selamlama konuşması ardından, konuşma yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Folklor gösterilerinin kültürleri birleştiren ortak değerler olduğunu bu değerler sayesinde toplumların birbiri ile kaynaşma ve tanışma fırsatı bulduklarını belirtti. Aydın “Bu geceyi katkı sunanlara ayrıca geceye katılan tüm konuklara ve folklor ekiplerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.