ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDEN YOĞUN MESAİ | 1 TEMMUZ 2019

SON BİR HAFTADA ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ 856 OLAYA MÜDAHALE ETTİ 

Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün son bir hafta içinde yaptığı çalışmalarla ilgili raporunu kamuoyu ile paylaştı. 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın yaptığı açıklamada  “Orhangazi’miz bugün itibari ile nüfusu 80 bini aşmış bir ilçedir. İlçemizin yönetiminde söz sahibi olan Orhangazi Belediyesi, toplum düzeni ana hizmet alanında yürüttüğü birçok faaliyet ve proje ile kentin refah seviyesini arttırmayı ve huzurlu bir şehir sunmayı amaçlıyoruz. İlçe dinamiklerimiz ile birlikte şehrimize huzur, sağlık, estetik ve düzeni sağlamak, yaşam kalitesini artırma, özgün kimliğini pekiştirme ve saygın bir ilçe haline gelmesine katkı sağlamak adına tüm birimlerimiz ile birlikte zabıta hizmetlerini de; adaletli, kaliteli, gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetim anlayışı ile sumaktayız” dedi. 

Açıklamada Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak son bir hafta içerisinde;

480 Telefon Şikâyetine

23 CİMER Şikâyetine

38 Yazılı Talep ve Şikâyete

42 Dilekçe İle Şikâyete

126 Sözlü Müracaata

147 Olaya ise Müdürlük Personeli tarafından bizzat. Toplamda 856 olaya Müdahale edildiği ifade edildi. 

Başkan Aydın; açıklamasında Orhangazi Belediyesi 16.04.2019 tarihinde Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ile yapmış olduğu istişare toplantısında, alınan ortak kararda;  huzur içinde yaşanabilir bir Orhangazi ve daha modern bir şehir anlayışının yerleşmesi amacıyla İlçe halkından gelen talepler doğrultusunda cadde ve kaldırım işgallerinin önlenmesi kararlaştırdığını ve sıfır kaldırım işgali uygulamasının geçtiğimiz hafta başlatıldığını vurguladı. 

“Sıfır kaldırım işgali” uygulamasına destek veren tüm esnaf ve vatandaşlara teşekkür ettiğini belirten Başkan Aydın “Vatandaşlarımız ve esnaflarımızdan temennimiz alınan bu kararların uygulanma aşamasında bundan sonrada Belediyemizin yanında ve görevli Zabıta memurlarımıza destek olmalarıdır” dedi.