GÖL SAHİL PROJESİ’NE KALDIĞI YERDEN DEVAM | 8 TEMMUZ 2019

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Planlama Şube Müdürü Ayşe Işık ve teknik ekibi Orhangazi İznik Gölü Sahil Projesi’nde inceleme yaptı. Eksikleri yerinde inceleyen Işık projenin hızla tamamlanacağını ifade etti. 

İznik Gölü sahilinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve geçtiğimiz aylarda yapımına ara verilen Göl Sahil Projesi yeniden başlıyor. Sahil yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve sosyal donatı alanlarını kapsayan projenin önümüzdeki aylarda bitirilmesi hedefleniyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Planlama Şube Müdürü Ayşe Işık İznik Gölü sahilinde yaptığı incelemeler ve projenin devamı ile ilgili Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’a da bilgi verdi. Işık, malzemelerin gelmesi ile ekiplerin yeniden çalışmalara başlayacağını ve projenin en kısa sürede bitirilmesinin planlandığını belirtti. 

Yapılan çalışmaları Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Planlama Şube Müdürü Ayşe Işık ile birlikte yerinde inceleyen Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, projenin içeriği ve kalan kısmı ile ilgili olarak bilgi aldı. Çalışmaların tamamlandığında Orhangazi İznik Gölü sahilinin daha da güzelleşeceğini belirten Başkan Bekir Aydın “ Hedefimiz ilçemizin turizm değerlerini ön plana çıkarmak ve Orhangazi’nin adının turizm şehri olarak anılmasını sağlamaktır. Bu kapsamda projelerimiz var, çalışmalarımız var, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Göl Sahil Projesi Çamlık Tesisleri ve İznik Gölü boyunca yaklaşık 3bin metrelik sahil yürüyüş yolu, aydınlatma, bisiklet yolu ve sosyal donatı alanlarının yer aldığı büyük bir proje. Tamamlandığında ilçemiz önemli bir turizm alanına sahip olacaktır” dedi.