SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL | 19 AğUSTOS 2019

SOKAK HAYVANLARI KİMSESİZ DEĞİL

 Orhangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sokak hayvanlarına yönelik beslenme ve su içmelerini kolaylaştıracak mama ve su kapları şehrin belirli noktalarına konuldu. Orhangazi Belediyesi logolu su ve mama kapları özellikle Mobese kameralarının olduğu noktalara Hayvan severlerle beraber ortaklaşa konuldu. Sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmamaları için yapılan bu hizmet periyodik olarak her gün veteriner işleri müdürlüğü ekipleri tarafından kontrol ediliyor, azalan veya boş kalan mama ve su kaplarına tekrardan yeniden mama ve su ekleniyor. Veteriner işleri müdürlüğü ve hayvan severlerin işbirliği ile ortaklaşa düzenlenen bu güzel çalışma Orhangazi halkınında beğenisini topladı. Özellikle şehrin en yoğun olan bölgelerine ve Mobese kamalarının olduğu noktalara konulan mama ve su kapları hayvanların aç ve susuz kalmamaları yönünde bir çalışma 

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Sokak hayvanları özellikle sıcak havalarda su ve yiyecek ihtiyaçlarını gidermekte sıkıntı çektiklerini, Bu ihtiyaçtan yola çıkarak ilçedeki bazı noktalara su ve mama kabı koyduklarını söyledi. Aydın, sokak hayvanları için vatandaşların da su ve yemek kaplarına su ve yiyecek bırakabileceğini belirterek, biz belediye olarak bunun takibini yapacağız dedi. Sokak hayvanlarını korumak bizim görevimiz olduğu kadar da vatandaşlarımızın da duyarlı yaklaşmasını bekliyoruz dedi.

Orhangazi Belediyesi Veteriner işleri müdürlüğünün Vatandaşlardan en hassas oldukları nokta ise bu konulan mama ve su kaplarına herhangi bir şekilde izmarit veya çöp atmamaları konusunda uyarıda bulundu.