BAŞKAN AYDIN’DAN YÜKSEKOKUL ÖĞRENCİLERİ ADINA ÖNEMLİ ÇAĞRI | 19 AğUSTOS 2019

Bursa-Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yüksekokul öğrencileri adına Orhangazi halkına çağrıda bulundu.

 Yeni eğitim öğretim dönemine sayılı günler kala Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’dan ilçemizde yüksekokul eğitimini almak üzere gelecek olan öğrenciler adına bir mesaj geldi.

Başkan Aydın yayınladığı mesajında;
"Kıymetli hemşerilerim, ilçemiz sınırları içerisinde eğitim öğretime devam eden Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’muzda öğrenci kayıtlarımız bugün itibariyle başlıyor. Üniversiteler bir bölgenin sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınmasında çok önemli yere sahip olan kurumlar olup bulunduğu bölgenin gelişimine de büyük katkılar sağlamaktadırlar.

Eğitim görmek için başka şehirlerden ilçemize gelecek öğrenci kardeşlerimizin ilçemizde konaklama anlamında sıkıntılar yaşamaması için siz değerli Orhangazi halkından, gençlerimizin ev ihtiyaçlarını çözüme kavuşturmaları anlamında katkılarınızı rica ediyorum. Yurt imkânlarının yetersiz kalması söz konusu olduğu için eğitim görmek için ailesinden uzakta, farklı bir şehirde yaşamına devam etmek zorunda olan genç kardeşlerimize lütfen ev kiralama konusunda yardımcı olalım. İlçe sakinlerimizin öğrencilerimize evlerini kiraya verirken, kendi çocuk veya bir yakınının başka bir şehirde okuyacağı ve aynı şartlara maruz kalabileceği olasılığını da göz önünde bulundurmaları gerekir. Sonuç olarak, geleceğimiz olarak gördüğümüz gençlerimizin iyi eğitim ve öğrenim görmeleri eğitimleri süresince kendilerine sağlanacak iyi yaşam koşulları ile mümkün olabileceği gerçeği hiçbir zaman unutulmamalıdır” ifadelerini kullandı.