BAŞKAN AYDIN BURSA KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ ZİYARET | 19 AğUSTOS 2019

BAŞKAN AYDIN BURSA KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRÜ ZİYARET

 Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Yeniköy Muhtarı Hasan Akoğlu Bursa karayolları 14. Bölge Müdürlüğü görevine kısa bir süre önce atanan Mehmet Aşık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Orhangazi ile Yeniköy arasındaki 6 kilometrelik yolun genişletilme çalışmaları yeniden gündeme geldi.

Orhangazi’de yapımı bir türlü gerçekleştirilemeyen ve özellikle kamulaştırma sorunu yaşanan Orhangazi ile Yeniköy arasında kalan 6 kilometrelik bağlantı yolunun genişletme çalışmaları yeniden gündeme geldi. Belediye Başkanı Bekir Aydın, Yeniköy Mahalle muhtarı Hasan Akoğlu ile birlikte Karayolları Bölge Müdürlüğü görevine kısa bir süre önce atanan Mehmet Aşık’ı makamında ziyaret etti.

 YENİKKÖY YOLU GÜNDEMDE

Karayolları bölge müdürlüğü Orhangazi ile Yeniköy arasındaki 6 kilometrelik yolda genişletme çalışmaları yapacak. Yolun genişletilmesi ile ilgili az sayıda kalan kamulaştırma çalışmaları ise Karayolları tarafından yeniden başlatılacak. Karayolları Bölge müdürlüğünün güzergâh üzerinde genişleme çalışması yapılacak alanlarda yer alan arsa sahipleri ile görüşmelere başlaması bekleniyor. 

BATÇIK TALEBİ

Başkan Aydın karayolları 14.bölge müdürü Aşık’a Orhangazi ilçesi içerisinden geçen Bursa-İstanbul karayolu üzerinde batçık talebi olduğunu söyledi. Bursa-İstanbul karayolunun alt kısmında yaşayan vatandaşlara yönelik olan bu çalışma hem araç hem de vatandaşlar açısından daha kolay bir hale gelecektir dedi. Bursa Karayolları 14.Bölge Müdürü Mehmet Aşık bu taleplerin en kısa süre içerisinde somut adımlara ulaşmasını sağlamak için önümüzdeki günlerde Orhangazi’ye gelerek yerinde inceleme yapacağını ifade etti.