ORHANGAZİ BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI. | 5 EYLüL 2019

ORHANGAZİ BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.

Orhangazi Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı, Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Toplantıda 11 madde görüşülerek karara bağlandı.

 Orhangazi Belediyesi’nin Eylül Ayı Meclis toplantısı 10 gündem, 1 de ek gündem maddesi ile yapıldı. 3402 sayılı kadastro Kanunu’nun 3. Maddesine istinaden, ilçemiz muhtelif mahallerinde yapılacak olan kadastro güncelleme çalışmalarında ve kadastro işlerinde kadastro ekipleri ile birlikte görev yapacak bilir kişilerin belirlenmesi meclis üyelerin oy birliği ile kabul edildi. Çeltikçi Mahallesi 1538 parsel 1/1000 ölçekli İmar Plan Değişikliği oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. Mülkiyeti belediyemize ait muhtelif yerlerdeki taşınmazların satışı için başkanlık makamına oy çokluğu ile yetki verildi. Pazar Yeri Devir Ücretleri Tarifesinin belirlenmesi için oy çokluğu ile Plan ve Bütçe komisyonu havale edildi.

 Yeniköy Mahallemize Yeni Park Kazandırıyoruz.

Yeniköy Mahallesinde bulunan Belediye Hizmet Binasının yıkılarak taşınmazın park olarak düzenlenmesi İmar Komisyonuna havale edildi. Orhangazi Kent Konseyi Halk Oyunları Çalışma Grubunun hizmet damgalı pasaport talebi oybirliği ile kabul edildi.

Güneş Enerji Tesisi Yapımı başlıyor.

“GES” Güneş Enerji Tesisi yapımı çalışmalarına başlaması için oy birliği ile kabul edildi.

 Başkan Aydın,  “ proje faaliyete geçtiğinde kendi enerjimizi kendimiz üretecek konuma geleceğiz ve belediyemize büyük yük olan elektrik faturalarından kurtulacağız. Yenilenebilir güneş enerjisi ile elektrik ücreti ve diğer maddi birikim, ilçemizin güzelleşmesi adına yapılacak diğer projelere ayrılmış olacak” dedi. Güneş Enerji Sistemi Tesisi yapımı için çalışmaların başlatılması konusunda da karar meclisten geçti.