Menu

Orhangazi Gürle Dağı Yamaç Paraşütleri ile Renklendi

Yazdır / Tarih: 2022-06-26
Orhangazi Gürle Dağı Yamaç Paraşütleri ile Renklendi

Orhangazi Belediyesinin Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü ile ortaklaşa düzenlediği 9. Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması Orhangazi Gürle Dağında yapıldı. 25-26 Haziran tarihlerinde planlanan müsabakalar hava şartları nedeniyle 26 Haziran Pazar günü gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gösterilen yarışmaya 50’ye yakın Yamaç paraşütü pilotu katıldı.

Orhangazi‘de yamaç paraşütü heyecanı yaşandı. Orhangazi Belediyesinin Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü ile ortaklaşa organize ettiği 9. Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması Orhangazi Gülle Dağında yapıldı. Müsabakanın 25 Haziran Cumartesi günkü uçuşları, meteorolojiden alınan bilgiler Çerçevesinde görev Komitesi tarafından 26 Haziran Pazar gününe ertelendi. Yarışma Pazar günü tertip komitesinin hazırladığı uçuş rotalarında tamamlandı.

 Bin yüz Metreden Uçtular.

Türkiyenin Farklı bölgelerinden katılan 50’ye yakın yamaç paraşütü pilotunun katıldığı

Yarışma, gökyüzünde renkli görüntülere sahne oldu. Yapılan yamaç paraşütü yarışmasına paraşüt tutkunları yoğun ilgi gösterdi. Sporcular Orhangazi Gürle Dağında 1100 metre yükseklikten uçarak havada belirlenen noktalara ulaşıp, zorlu rotayı tamamladı. Gülle Dağı Yamaç Paraşütü İçin En Uygun Konumlardan Birisidir.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Böylesine güzel bir organizasyonun, Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Yarışmasının 9. sunun Orhangazi‘de düzenlenmesinden ve pilot dostlarımızı Şehrimizde ağırlayabildiğimizden dolayı çok Mutlu olduk, dedi. Başkan Aydın sözlerine “Her zaman söylediğim gibi Orhangazimiz hem tarım, hem sanayi, hem turizm, hem de spor şehridir. Kuşlardan başka Uçmak için kas gücünü kullanan yalnızca yamaç paraşütü pilotlarımızdır. İzlerken alınan keyif düşünüldüğünde sporcularımızın yaşadığı heyecanı tahmin etmek bile imkânsız olmalı. Şeklinde devam ederek, açıklamasını “ Ülkemizin yamaç paraşütü için en uygun konumlarından birisi de Güle Dağımızdır. Bilgi ve cesaret gerektiren bu spor organizasyonu Orhangazimizin tanıtımına aracı olmuştur. Bu vesileyle, geçen yıl talihsiz bir şekilde kaybettiğimiz amatör yamaç paraşütü pilotu Muammer Yolcu kardeşimizi sevgiyle anıyor, kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere bütün sevenlerine Bir kez daha sabır diliyorum.“ Cümleleriyle sürdürdü. Başkan Aydın açıklamasını “ Pilot dostlarımızın teşriflerinden dolayı çok mutlu oldum. Bundan sonraki uçuşlarında kubbelerinin havayla dolu, Askı iplerinin sağlam ve kuşamlarının rahat olmasını diliyorum.“ Diyerek tamamladı

Diğer Haberler