Menu

Orhangazi Belediyesinden İstihdama Destek atağı

Yazdır / Tarih: 2022-06-28
Orhangazi Belediyesinden İstihdama Destek atağı

Orhangazi Belediyesi Orhangazi‘de istihdam konusunda çalışmalarını hızını arttırarak devam ediyor. Orhangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne bağlı İstihdam Masası ve Belediye bünyesindeki İŞ-KUR Hizmet Noktası tarafından sürdürülen, vatandaşlara İş bulma programı çerçevesinde 3 yılda 1051 yeni istihdama aracılık etti.

Orhangazi Belediyesi vatandaşlar için hizmet çalışmalarını birçok koldan sürdürüyor. Bu kapsamda sürdürdüğü çalışmalardan birisi de Orhangazi Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne bağlı İstihdam Masası ve Belediye bünyesindeki İŞ-KUR Hizmet Noktası aracılığıyla sürdürülen, İşveren ile iş arayan vatandaşların buluşmalarını sağlayarak adeta İstihdam seferberliği sağlamış oluyor. Orhangazi Belediyesi, çevre İl ve İlçelerde faaliyet gösteren İşletmelerle yapılan görüşmeler sonucunda 3 yılda 1051 Orhangazili vatandaşa iş bulmasına aracılık yaptı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın“ Göreve başladığımız günden itibaren hemşerilerimizi iş edindirme konusunda gerçekten ciddi çalışmalar yaptık. Belediyemizin iş edindirme masası ve Belediyemiz bünyesindeki İŞ-KUR Hizmet Noktası vatandaşlarımız tarafından yapılan başvuruları Orhangazi ve çevresindeki işletmelerin yöneticileri ile yaptığımız görüşmeler sonucu, Belediyemiz Nikâh salonunda buluşmalarını sağladık. Göreve geldiğimiz 2019 Nisanından kısa sayılabilecek bir süre sonrasında maalesef Pandemi dönemine girdik. Elbetteki bu dönemde İşletmelerin eleman talepleri azaldı. Ama bunlara rağmen 3 yıl içerisinde 1051 hemşerimizin İş sahibi olmalarına aracılık ettik. Bu konudaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.“ Dedi.

Diğer Haberler