Menu

İznik’te Uluslararası Halk dansları Festivalinde Orhangazi Belediyesi Ekibinden Şov

Yazdır / Tarih: 2022-07-01
İznik’te Uluslararası Halk dansları Festivalinde Orhangazi Belediyesi Ekibinden Şov

Orhangazi Belediyesi Halk Dansları Ekibi, İznik’te her yıl düzenlenen İznik Uluslararası Halk Dansları Festivaline katıldı. Festivalde ilk performansında oldukça ilgiyle İzlenen Orhangazi Belediyesi Halk Dansları Ekibi, istek üzerine 1 Temmuz Cuma günü yapılan final gününde gösterisini tekrarladı.

Orhangazi Belediyesi, Kültür Belediyeciliği, bağlamında da çalışmalarını sürdürüyor. Orhangazi Belediyesinin diğer kültür çalışmalarının yanı sıra Halk dansları gösterileri de yoğun ilgiyle karşılanıyor. Bu çerçevede İznik’te her yıl düzenli olarak organize edilen İznik Uluslararası Halk Dansları Festivali‘ne katılan Orhangazi Belediyesi Halk Dansları Ekibi yoğun ilgi gördü. Sıralı gösterilerde Kafkas bölgesi halk danslarını sergileyen Orhangazi Belediyesi ekibi, beğeni üzerine gösterisini final günü de folklor sever izleyicilerle buluşturdu.

Kültürümüz Bizim Mayamızdır.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada “ geçmişine, kültürüne yeterince sahip çıkamayan bir millet geleceğini de doğru şekilde kurgulayamaz“ diyen Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın sözlerini, “ Belediyecilik çok sayıda ayağı olan bir müessesedir. Kültür ve sanatta bu ayakların bir tanesidir. Bizler göreve geldiğimiz andan itibaren, Kültürümüz bizim mayamızdır, diyerek İmkânlarımızı da zorlayarak, Kültür ve sanat çalışmalarımızı hızlandırdık. Çok yakında hizmete girecek olan kültür merkezimiz sayesinde bu çalışmalarımız adeta depara kalkacak. Bizler hem belediyemiz bünyesindeki çalışmalara, hem de bizden destek isteyen diğer çalışmalara katkılarımızı sürdürüyoruz. Komşu ilçemiz İznik’te düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivalinde mükemmel bir performans gösteren, Orhangazi Belediyesi Halk Dansları Ekibini, başta hocalarımız olmak üzere tebrik ediyorum. Ayaklarınıza sağlık gençler.“ cümleleri ile tamamladı.

Diğer Haberler