GÜRLE MAHALLESİ İLKOKULUNA KÜTÜPHANE | 13 NISAN 2021

Orhangazi Belediyesi ile Orhangazi Kızılay Şubesi ile ortaklaşa gürle ilkokuluna Refik Atay ismini yaşatacak şekilde kütüphane açıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “  Orhangazi Kızılay şube başkanlığı ile ortaklaşa gürle mahallemizde bulunan ilkokulumuza kütüphane ihtiyacını giderdik. Sölöz Mahallemizde bulunan okulun yıkımından sonra gürle mahallemize taşımalı eğitim yapılmasının ardından kütüphane ihtiyacı doğmuştur. Kızılay şubesi ile birlikte ortaklaşa yürüttüğümüz kütüphane ve kitaplarımızı bugün öğrencilerimize teslim etmenin mutluluğunu beraber yaşadık. Öğrencilerimiz ile bir araya gelerek yeni kurduğumuz kütüphane açılışında mutluluklarına ortak olduk.

Refik Atay Kütüphanesi gürle mahallemize çok yakıştı

Orhangazinin düşman işgalinden kurtuluşuna büyük bir katkı sağlayan Kuvay-i Milliye kahramanlarından birisi olan Refik Atay isminin kütüphaneye verilmesi de ayrı heyecanlandırdı bizleri.   Kütüphanemiz okulumuza çok yakıştı. Refik Atay ismini yaşatılması adına kütüphanemize konulması bizleri son derece gururlandırmıştır. Bu anlamda emeği geçen başta Kızılay şube Başkanı Müjdat Gürsoy ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.